Bierzmowanie

Bez kategorii

W naszej wspólnocie parafialnej 21 maja zaznaczył się w kalendarzu Sakramentem Bierzmowania.

I Komunia Święta

Bez kategorii

Ostatniej niedzieli (12 maja) podczas Mszy o godz. 10.30 Dziewiętnaścioro dzieci naszej Parafii przystąpiło do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Upamiętnili 3 Maja

Bez kategorii

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeżywamy również święto Konstytucji 3 maja. Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży uczciliśmy te dwa święta na Kruszwickim rynku po Mszy św. o godz. 12.15. Na początku wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, następnie pomodliliśmy się w intencji naszej ojczyzny, a na koniec odtańczyliśmy Poloneza. Poniżej zamieszczamy fotorelacje. Fot. Weronika Marek

Wesoły nam Dzień …

Bez kategorii

Mszą świętą rezurekcyjną o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. 

Wigilia Paschalna

Bez kategorii

Wielka Sobota to czas kiedy wspólnota Kościoła czuwa przy grobie w którym po śmierci na krzyżu złożono Jezusa.

Liturgia Męki Pańskiej

Bez kategorii

W Wielki Piątek w Kościele nie sprawuje się Mszy świętej. Wierni naszej parafii zgromadzili się na Liturgii Męki Pańskiej.

Wielki Czwartek

Bez kategorii

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej Parafii tegoroczne obchody Triduum Paschalnego. Wspominając wspólnie Ostatnia Wieczerze Jezusa z uczniami, dziękowaliśmy Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa.

Ulicami miasta

Bez kategorii

W Wielki Poniedziałek w Kruszwicy odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

Hosanna Synowi Dawidowemu

Bez kategorii

Tradycyjnie w Niedziele Palmową świętowaliśmy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i tym samym rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.

Rekolekcje parafialne

Bez kategorii

W dniach od 8 do 10 kwietnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Remigiusz Malewicz, student homiletyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ufamy żę ten czas przyniesie piękne owoce nawrócenia.