Remont schodów

Aktualności

Realizując kolejną inwestycję na ten rok rozpoczęliśmy prace nad remontem schodów.

Pogrzeb ks. Henryka Ląga

Bez kategorii

Dnia 10. lipca zmarł ks. Henryk Ląg, proboszcz parafii pw. św. Anny w Kościeszkach. W środę o 17.00 ks. dziekan Wojciech Danecki odprawi Mszę świętą w Kościeszkach za zmarłego kapłana, zaś w piątek rozpoczną się uroczystości pogrzebowe – o 15.00 w Kościeszkach wprowadzenie trumny, różaniec i Msza święta, zaś w sobotę o 11.00  Msza pogrzebowa […]

Rajd rowerzystów

Bez kategorii

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z Mszy świętej poprzedzającej rajd kruszwickiego PTTK-u, który odbył się 6 lipca.

Festiwal „Konstelacje”

Bez kategorii

Dziś wieczorem nasza parafia gościła trzy chóry, występujące w ramach festiwalu „Konstelacje”: Akademicki Chór UMK w Toruniu, chór Inovroclaviensis Cantans oraz chór Musica Antiqua Inovroclaviensis. Artystom dyrygowali odpowiednio: prof. Arkadiusz Kaczyński, dr Izabela Szyma-Wysocka oraz Danuta Szyma.

Wakacje!

Bez kategorii

Dziś o 8.00 i 9.00 dzieci i młodzież wraz ze swoimi wychowawcami dziękowała Panu Bogu za zakończony rok szkolny oraz prosiła o dobre rozpoczęcie wakacji.

Zakończenie Oktawy

Bez kategorii

Dziś zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej procesji ks. Proboszcz podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania i czuwali nad godną oprawą tych dni.

Boże Ciało

Bez kategorii

Jak co roku w Uroczystość Przenajświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną przez wszystkich Bożym Ciałem, tłumy wiernych wzięły udział w Mszy św. przy kościele św. Teresy, by później wyruszyć w procesji eucharystycznej w stronę Kolegiaty.

Zaproszenie na festiwal

Bez kategorii

Szczegóły na plakacie. Linki do utworów w wykonaniu zaproszonych chórów: Inovroclaviensis Cantans śpiewa Miserere mei Deus-Allegri https://www.youtube.com/watch?v=9ERNSUS5LAo Musica Antiqua Inovroclaviensis-Dobry taniec polski z festiw Filh w Bydg https://www.youtube.com/watch?v=4NKsTvzFkok Inovroclaviensis&Wodecki https://www.youtube.com/watch?v=OfYOrzBR1FM    

Sekundycja ks. Huberta

Bez kategorii

Dziś w naszej Parafii swoją Mszę świętą sekundycyjną odprawił ks. neoprezbiter Hubert Staszak, wywodzący się z naszej wspólnoty, a obecnie mieszkający w Inowrocławiu. Ks. Hubert wraz z trzema innymi diakonami otrzymał święcenia 27 maja z rąk ks. Prymasa abpa Wojciecha Polaka.  

Radosne zakończenie maja

Bez kategorii

Jak co roku, w ostatni majowy wieczór parafianie z miasta wybrali się rowerami na ostatnie w tym roku nabożeństwo pod krzyżem.