Adwent

Bez kategorii

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Okres Adwentu to czas, który przypomina nam o przygotowaniu na przyjście Pana Jezusa.

Klerycy z wizytą

Bez kategorii

Dziś, w sobotę 18.11, odbył się zapowiadany koncert kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Figura powróciła

Bez kategorii

Po uregulowaniu wszelkich formalności prawnych figura Matki Bożej stanęła na cokole przed kościołem św. Teresy. Wcześniej statua zdobiła obejście domu zakonnego sióstr elżbietanek i na stałe wrosła w przestrzeń publiczną miasta.

11 listopada

Bez kategorii

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszym kościele o godz. 10.00 odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny.  

Św. Cecylia i śpiewający klerycy

Bez kategorii

Koniec listopada przynosi ze sobą wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej racji naszą Parafię odwiedzą klerycy gnieźnieńskiego seminarium zrzeszeni w scholi prowadzonej przez ks. dra Dariusza Sobczaka, cenionego muzykologa, cieszącego się wielką sympatią tak alumnów, jak i świeckich, chcących uwielbiać Pana Boga swoim śpiewem.

Wizyta misjonarza

Bez kategorii

Dnia 25 października 2017 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy odwiedził ksiądz prałat Florian Cieniuch, misjonarz, który od 1986 r pracuje w Wenezueli.

Procesja na cmentarzu

Bez kategorii

W uroczystość Wszystkich Świętych wierni zgromadzili się o 14.00 na Mszy św. w Bazylice, by potem stanąć przy grobach bliskich w oczekiwaniu na procesję księży.  W czasie pochodu odmówiono różaniec za wszystkich zmarłych spoczywających na kruszwickim cmentarzu.

VI Noc Świętych za nami!

Bez kategorii

Po raz kolejny w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych wierni kruszwickich parafii zebrali się na wspólnym czuwaniu.

Młodzież o misjach i papieżu

Bez kategorii

Dzisiejszej niedzieli w naszym kościele wystąpiła młodzież z gimnazjum, prezentując montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. Po Mszy św., z racji zakończonego tygodnia misyjnego, przeprowadzono misyjną loterię fantową dla dzieci. Organizatorem dzisiejszych wydarzeń był katecheta p. Jarosław Królikowski.

Hubertus z ks. Prymasem

Bez kategorii

Dzisiejszej niedzieli myśliwi z okolicznych kół łowieckich wraz ze swoimi rodzinami i zaproszonymi gośćmi obchodzili tzw. Hubertusa