Ku czci św. Teresy

Bez kategorii

Dziś przeżywaliśmy nasz parafialny odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Msza św. i marsz patriotyczny

Bez kategorii

W poniedziałek po raz trzeci kruszwiczanie zebrali się na marszu patriotycznym poprzedzonym Mszą świętą. Wydarzenie, organizowane przez Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne, upamiętnia dzień mordu mieszkańców Kruszwicy dokonanego przez hitlerowskich Niemców w 1939 roku. W wydarzeniu brali udział ks. Łukasz Twarużek z kolegiaty oraz ks. Maciej Jasiński. [fot. mojakruszwicapl]  

Dziękujemy księdzu diakonowi Jackowi

Bez kategorii

W ubiegłą niedzielę swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. dk. Jacek Bartmański pochodzący z Chodzieży. Był to drugi i ostatni rok jego wizyt w Kruszwicy. W tym tygodniu rozpocznie ostatni rok przygotowań do święceń prezbiteratu. Księdzu Jackowi dziękujemy za obecność, za wygłoszone homilie niedzielne, ślubne i pogrzebowe, za odprawione chrzty, za posługę w […]

Pielgrzymka Grupy modlitewnej św. Ojca Pio

Bez kategorii

W dniach 10-15 września Grupa modlitewna św. Ojca Pio odbyła swoją drugą pielgrzymkę. Tym razem odwiedziliśmy Sanktuaria na Roztoczu:

120-lecie OSP w Kruszwicy

Bez kategorii

Dziś Ochotnicza Straż Pożarna świętowała 120-lecie swojego istnienia. Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Staniszewski. Na liturgii obecni byli także ks. Łukasz Twarużek oraz ks. Maciej Jasiński. Cały dzień obfitował w wydarzenia związane z rocznicą straży.

Parafialne dziękczynienie dożynkowe

Bez kategorii

Dziś na Mszy Św. o godzinie 11 wraz z rolnikami dziękowaliśmy za tegoroczne plony oraz prosiliśmy o błogosławieństwo Boże dla nich oraz ich rodzin. Poświęcone zostały wieńce, owoce i inne płody ziemi, a pośród nich wyróżniał się wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców Rzepowa.

Koniec wakacji – KSM dziękuje za Jastarnię!

Bez kategorii

Tegoroczne wakacje przyniosły młodzieży z kruszwickiego oddziału KSM-u (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) niezapomniane wrażenia. Dzięki ofiarności parafian naszego dekanatu, którzy zakupem ciasteczek i różańców mogli wesprzeć finansowo ten wyjazd, a także dzięki ofiarom od osób prywatnych, mogliśmy przez cały sierpniowy tydzień gościć w ośrodku duszpastersko-rekolekcyjnym księży werbistów w Jastarni.

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Bez kategorii

Dziś na Mszy św. o godzinie 17.00 zgromadzili się przedstawiciele samorządu, oświaty, służby mundurowych, uczniowie oraz pozostali parafianie, by wspólnie pomodlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny, a także wyprosić u Pana Boga pokój i dobrobyt dla całego narodu.

Radosny powrót Pielgrzymów

Bez kategorii

Wczoraj wieczorem nasi pielgrzymi powrócili autokarem z Jasnej Góry. Zanim jednak rozeszli się do swoich domów, przemaszerowali przez nasze miasto i w kolegiacie odśpiewali Apel Jasnogórski wraz z czekającymi na nich rodzinami, przyjaciółmi i mieszkańcami.

Piesza Pielgrzymka z Gdańska

Bez kategorii

W czwartek, jak co roku,  gościliśmy w naszej Parafii pielgrzymów z Gdańska, którzy podążają na Jasną Górę. Wieczorem odbyło się czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim, a w piątek wczesnym rankiem pątnicy  uczestniczyli we Mszy świętej, po której wyruszyli w dalszą drogę.