Radosny powrót Pielgrzymów

Bez kategorii

Wczoraj wieczorem nasi pielgrzymi powrócili autokarem z Jasnej Góry. Zanim jednak rozeszli się do swoich domów, przemaszerowali przez nasze miasto i w kolegiacie odśpiewali Apel Jasnogórski wraz z czekającymi na nich rodzinami, przyjaciółmi i mieszkańcami.

Piesza Pielgrzymka z Gdańska

Bez kategorii

W czwartek, jak co roku,  gościliśmy w naszej Parafii pielgrzymów z Gdańska, którzy podążają na Jasną Górę. Wieczorem odbyło się czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim, a w piątek wczesnym rankiem pątnicy  uczestniczyli we Mszy świętej, po której wyruszyli w dalszą drogę.

XVI Piesza Pielgrzymka z Kruszwicy na Jasną Górę

Bez kategorii

Już po raz szesnasty z Kruszwicy wyruszyła piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przygotowania do wyjścia pielgrzymi rozpoczęli wieczornym czuwaniem w naszym kościele oraz poranną Mszą świętą. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Święcenie pojazdów

Bez kategorii

Dziś, w dniu św. św. Jakuba i Krzysztofa, ks. Maciej poświęcił samochody naszych parafian modląc się, by zawsze bezpiecznie zmierzali do celu i dobrze korzystali z naszych dróg.

Remont schodów

Aktualności

Realizując kolejną inwestycję na ten rok rozpoczęliśmy prace nad remontem schodów.

Pogrzeb ks. Henryka Ląga

Bez kategorii

Dnia 10. lipca zmarł ks. Henryk Ląg, proboszcz parafii pw. św. Anny w Kościeszkach. W środę o 17.00 ks. dziekan Wojciech Danecki odprawi Mszę świętą w Kościeszkach za zmarłego kapłana, zaś w piątek rozpoczną się uroczystości pogrzebowe – o 15.00 w Kościeszkach wprowadzenie trumny, różaniec i Msza święta, zaś w sobotę o 11.00  Msza pogrzebowa […]

Rajd rowerzystów

Bez kategorii

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z Mszy świętej poprzedzającej rajd kruszwickiego PTTK-u, który odbył się 6 lipca.

Festiwal „Konstelacje”

Bez kategorii

Dziś wieczorem nasza parafia gościła trzy chóry, występujące w ramach festiwalu „Konstelacje”: Akademicki Chór UMK w Toruniu, chór Inovroclaviensis Cantans oraz chór Musica Antiqua Inovroclaviensis. Artystom dyrygowali odpowiednio: prof. Arkadiusz Kaczyński, dr Izabela Szyma-Wysocka oraz Danuta Szyma.

Wakacje!

Bez kategorii

Dziś o 8.00 i 9.00 dzieci i młodzież wraz ze swoimi wychowawcami dziękowała Panu Bogu za zakończony rok szkolny oraz prosiła o dobre rozpoczęcie wakacji.

Zakończenie Oktawy

Bez kategorii

Dziś zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej procesji ks. Proboszcz podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania i czuwali nad godną oprawą tych dni.