Halka w świątecznym klimacie

Bez kategorii

W sobotę wieczorem w naszej Parafii odbył się zapowiadany koncert chóru Halka z Inowrocławia. Chórzyści, którym przewodził pan dyrygent Waldemar Szafrański (obecny był także prezes, pan Eugeniusz Kubski), zaprezentowali szereg zarówno znanych, jak i mniej spopularyzowanych kolęd i pastorałek.

Chór „Halka” w naszej Parafii – zaproszenie

Bez kategorii

Serdecznie zapraszamy 13. stycznia o 17.30 na koncert kolęd chóru „Halka” z Inowrocławia!

Kolędowanie przy żłóbku

Bez kategorii

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku Pańskim w naszym kościele.

Plan kolędy na najbliższy tydzień

Bez kategorii

Plan kolędy 2017/2018   Sobota, 13.01.2018, godz. 10.00 P – Rybacka 2, 3, 4, 10-23 W – Rybacka 6, 7, 7a, 8 Niedziela, 14.01.2018 P – Rybacka 24, 25, 26, 28, Wodna 4, Portowa, od 14.00 W – Wodna, od 14.30 Poniedziałek, 15.01.2018, godz. 14.00 P – Niepodległości 1, 7, 9, 4, 6, 8 i […]

Pasterka

Bez kategorii

Punktualnie o 24.00 radosnym „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Wszystkim parafianom, sympatykom naszej Parafii oraz gościom życzymy radosnych świątecznych dni oraz wielu łask od Bożej Dzieciny.  

Betlejemskie Światełko Pokoju

Bez kategorii

Dziś, wzorem lat ubiegłych, kruszwiccy harcerze przynieśli do naszej Parafii Betlejemskie Światełko Pokoju – symbol świąt Bożego Narodzenia oraz łaski pojednania, jaką ze sobą ono niesie. Harcerze przywieźli światełko z Zakopanego, które z kolei otrzymało je przez Słowację z Austrii, gdzie rokrocznie światełko pokoju wędruje od stóp katedry św. Stefana we Wiedniu do najdalszych zakątków […]

Adwent

Bez kategorii

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Okres Adwentu to czas, który przypomina nam o przygotowaniu na przyjście Pana Jezusa.

Klerycy z wizytą

Bez kategorii

Dziś, w sobotę 18.11, odbył się zapowiadany koncert kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Figura powróciła

Bez kategorii

Po uregulowaniu wszelkich formalności prawnych figura Matki Bożej stanęła na cokole przed kościołem św. Teresy. Wcześniej statua zdobiła obejście domu zakonnego sióstr elżbietanek i na stałe wrosła w przestrzeń publiczną miasta.

11 listopada

Bez kategorii

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszym kościele o godz. 10.00 odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny.