Powitanie ks. Mateusza

Bez kategorii

Dziś na wszystkich mszach w naszej parafii witaliśmy księdza neoprezbitera Mateusza Rosińskiego.

Pożegnanie ks. Macieja

Bez kategorii

Dziś na Mszy św. o 11.00 żegnaliśmy księdza Macieja i dziękowaliśmy Panu Bogu za trzy lata jego posługi w naszej Parafii.

Wizytacja ks. Prymasa

Bez kategorii

W zeszły czwartek przeżywaliśmy w naszej Parafii wizytację księdza Prymasa. Nasz arcypasterz spotkał się z radami parafialną i ekonomiczną, przedstawicielami grup działających w naszej Parafii, młodzieżą, wychowankami ośrodka samopomocy przy Rynku, a na koniec udzielił bierzmowania dwudziestu trzem osobom.

Niedługo powitamy nowego ks. Wikariusza

Bez kategorii

Dziś Ksiądz Prymas rozdał w pałacu arcybiskupim dekrety wikariuszom oraz proboszczom, których czekać będą zmiany miejsca posługi. Z naszej Parafii odchodzi ks. Maciej Jasiński i rozpocznie studia specjalistyczne w Rzymie, a z dniem 1. lipca zastąpi go ks. Mateusz Rosiński, neoprezbiter. Obu księżom już teraz życzymy obfitości łask Bożych, potrzebnej do owocnej posługi w wyznaczonych […]

Sekundycja ks. Jacka

Bez kategorii

W zeszłą niedzielę w naszej Parafii Mszę świętą odprawił ks. Jacek Bartmański. Jest on neoprezbiterem – nowo wyświęconym kapłanem, a odprawiona przez niego Msza, połączona z prymicyjnym błogosławieństwem, nazywana jest sekundycją. Księdzu Jackowi życzymy wielu łask na kapłańskiej drodze!

Boże Ciało

Bez kategorii

Za nami kolejna Msza św. z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa oraz kolejna tradycyjna procesja eucharystyczna.

Zakończenie maja w Rzepowie

Bez kategorii

We wtorek odbyło się tradycyjne nabożeństwo majowe w Rzepowie, na które mieszkańcy wsi zaprosili wszystkich Parafian. Nie zabrakło modlitwy oraz wesołych rozmów przy kawie i cieście.

Lednicki Fishmob na Cyplu

Bez kategorii

W niedzielę o 15 na Półwyspie Rzępowskim rozpoczął się Fishmob, czyli spotkanie wszystkich chętnych osób, które śpiewem i tańcem chciały wspomnieć postać św. Jana Pawła II oraz nawiązać do ruchu lednickiego, który nasz Święty Papież wspierał. Na Cyplu bawili się i modlili młodzi ludzie z KSM-u, dzieci, a nawet uczestnicy regat z innych miast.

Rocznica I Komunii św.

Bez kategorii

Dziś w naszej Parafii dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii, którą przyjęły po raz pierwszy rok temu.

I Komunia Święta

Bez kategorii

Dzisiejszej niedzieli sześćdziesięcioro czworo dzieci przyjęło po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzieci uczestniczyły także w popołudniowym nabożeństwie majowym, na którym otrzymali pamiątkowe obrazki.