Nowi ministranci

Bez kategorii

W pierwszą niedziele wakacji (23 czerwca) do grona ministrantów przyjęto dwóch kandydatów, którzy ostatni rok przygotowywali się do pełnienia tej funkcji.

Zakończenie roku szkolnego

Bez kategorii

19 czerwca podczas Mszy św. o godzinie 8.00 dziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Podczas tej Mszy św. w sposób szczególny podziękowaliśmy Pani Annie Wawrzyniak  naszej katechetce, która wraz z kończącym się rokiem kończy prace w naszej wspólnocie parafialnej i Zespole Szkół.

Boże Ciało

Bez kategorii

W ostatni czwartek (20.06) przeżywaliśmy w naszym mieście w łączności z Parafią Kolegiacką Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 

To nasza wspólna sprawa

Bez kategorii

W ostatni piątek (14.06) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Nowenny – To nasza wspólna sprawa.

Wieczór poetycki

Bez kategorii

W ostatnią sobotę (08.06) po wieczornej Mszy św, w naszej parafii odbyło się spotkanie z Panią Izabelą Zubko, która pisze wiersze o charakterze religijnym. Poetce towarzyszyła  Pani Natalia Miżarska, która zapewniła oprawę muzyczną tego wydarzenia. Składamy serdeczne podziękowania za to niezwykłe religijno-artystyczne spotkanie.

LEDNICA 2019

Bez kategorii

W dniu 1 czerwca młodzież z Kruszwicy wraz z kapłanami udała się na XXIII spotkanie Młodych  na Polach Lednickich.

Zakończenie Majowego

Bez kategorii

W ostatni dzień maja udaliśmy się pielgrzymką rowerową do Rzepowa, aby zakończyć wspólną modlitwą miesiąc poświęcony Maryi.

Bierzmowanie

Bez kategorii

W naszej wspólnocie parafialnej 21 maja zaznaczył się w kalendarzu Sakramentem Bierzmowania.

I Komunia Święta

Bez kategorii

Ostatniej niedzieli (12 maja) podczas Mszy o godz. 10.30 Dziewiętnaścioro dzieci naszej Parafii przystąpiło do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Upamiętnili 3 Maja

Bez kategorii

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeżywamy również święto Konstytucji 3 maja. Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży uczciliśmy te dwa święta na Kruszwickim rynku po Mszy św. o godz. 12.15. Na początku wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, następnie pomodliliśmy się w intencji naszej ojczyzny, a na koniec odtańczyliśmy Poloneza. Poniżej zamieszczamy fotorelacje. Fot. Weronika Marek