Zakończenie Oktawy

Bez kategorii

Dziś zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej procesji ks. Proboszcz podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania i czuwali nad godną oprawą tych dni.

Boże Ciało

Bez kategorii

Jak co roku w Uroczystość Przenajświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną przez wszystkich Bożym Ciałem, tłumy wiernych wzięły udział w Mszy św. przy kościele św. Teresy, by później wyruszyć w procesji eucharystycznej w stronę Kolegiaty.

Zaproszenie na festiwal

Bez kategorii

Szczegóły na plakacie. Linki do utworów w wykonaniu zaproszonych chórów: Inovroclaviensis Cantans śpiewa Miserere mei Deus-Allegri https://www.youtube.com/watch?v=9ERNSUS5LAo Musica Antiqua Inovroclaviensis-Dobry taniec polski z festiw Filh w Bydg https://www.youtube.com/watch?v=4NKsTvzFkok Inovroclaviensis&Wodecki https://www.youtube.com/watch?v=OfYOrzBR1FM    

Sekundycja ks. Huberta

Bez kategorii

Dziś w naszej Parafii swoją Mszę świętą sekundycyjną odprawił ks. neoprezbiter Hubert Staszak, wywodzący się z naszej wspólnoty, a obecnie mieszkający w Inowrocławiu. Ks. Hubert wraz z trzema innymi diakonami otrzymał święcenia 27 maja z rąk ks. Prymasa abpa Wojciecha Polaka.  

Radosne zakończenie maja

Bez kategorii

Jak co roku, w ostatni majowy wieczór parafianie z miasta wybrali się rowerami na ostatnie w tym roku nabożeństwo pod krzyżem.

Rocznica I Komunii

Bez kategorii

Dziś na Mszy św. o 12.15 dzieci, które rok temu po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii.

„Pragniemy, aby Duch Święty…”

Bez kategorii

W środę trzydzieści trzy osoby otrzymały sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Bogdana Wojtusia.

I Komunia Święta

Bez kategorii

Dziś na Mszy świętej o 10.30 czterdzieścioro czworo dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej.

100-lecie Fatimy

Aktualności

Kruszwica wspominała dziś 100. rocznicę objawień fatimskich. Jak co roku – nie zabrakło atrakcji oraz wrażeń duchowych i wizualnych.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Aktualności

Początek tego miesiąca, zwłaszcza 3 i 4 maja, to szczególny czas łaski dla naszej Parafii, bowiem nawiedziła nas kopia słynącej łaskami figury św. Michała Archanioła z Gargano.