Grupa św. o. Pio

Pierwsza grupa modlitewna św. o. Pio powstała z inicjatywy samego Świętego. W Polsce początki tego ruchu to rok 1983, kiedy to założono wspólnotę w Krakowie. Członkowie grup modlitewnych św. o. Pio starają się naśladować go w jego duchowości franciszkańskiej, umiłowaniu drugiego człowieka i Kościoła, a nade wszystko w żarliwej modlitwie.

Nasza parafialna grupa liczy ok. 15 członków; posługują oni swoją modlitwą i zaangażowaniem liturgicznym przy rozmaitych dziełach.

Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu.

Róże Żywego Różańca Świętego

Żywy Różaniec to inicjatywa bł. Pauliny Jaricot, Francuzki, aktywnie działającej także na rzecz misji. Wspólnoty Żywego Różańca są dziś obecne niemal w każdej polskiej Parafii.

Nasze Matki Różańcowe, skupione w trzech Różach, zapraszają na wspólną modlitwę w każdą środę, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Od niespełna roku w naszej Parafii posługuje modlitwą także Męska Grupa Żywego Różańca.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

KSM to młodzieżowa wspólnota wywodząca się z Akcji Katolickiej, ma zatem tradycje przedwojenne.

Dziś w Polsce KSM działa w większości diecezji, skupiając kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, chcących spotykać się wspólnie na modlitwie, poznawaniu świata i uczeniu się miłości do Boga, drugiego człowieka i do Ojczyzny.

KSM Kruszwica nie jest wspólnotą parafialną, bowiem swym zasięgiem obejmuje cały dekanat.

Spotykamy się w każdy piątek na Mszy św. o godz. 18 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie spotkanie na salce. W pierwszy i trzeci piątek miesiąca spotkanie odbywa się w Bazylice, w drugi i czwarty piątek w Teresce.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/KSMKruszwica

Parafialny Zespół Muzyczny

Powstanie zespołu w 2016 roku było wynikiem chęci powrotu do tradycji naszej Parafii, bowiem przez wiele lat swoim śpiewem i grą posługiwał tu zespół Peregrinus.

Aktualny skład zespołu to zarówno osoby zaangażowane już od wielu lat w życie naszej Parafii i w ruch pielgrzymkowy naszego miasta, jaki i młodzi ludzie dopiero zaczynający swoją przygodę z muzyką chrześcijańską.

fot. mojakruszwica.pl

Liturgiczna Służba Ołtarza

LSO, czyli lektorzy i ministranci naszej Parafii, to grupa około 20 osób, którzy każdej niedzieli stają po drugiej stronie ołtarza, spełniając różnorakie funkcje.

Zbiórki ministrantów odbywają się zwykle w soboty. Co jakiś czas, poza spotkaniami formacyjnymi, organizujemy wieczory filmowe, spotkania przy stole, wyjazdy do kręgielni lub do innych ciekawych miejsc.

Każdy chłopiec lub nastolatek, który chciałby zacząć swoją przygodę z LSO, będzie bardzo mile widziany.

Promienista Grupa Pielgrzymkowa

Tradycją naszych archidiecezjalnych pielgrzymek do Częstochowy jest to, że poza tzw. grupami kolorowymi, które wędrują wspólnie, na szlak wyruszają także grupy Promieniste. Każda z nich pielgrzymuje osobno, niosącze sobą cenny skarb – cząstkę drewnianego krzyża, który na zakończenie pielgrzymki, pod Wałami Jasnogórskimi, jest składany i przenoszony do kaplicy z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej.

Raz w miesiącu w naszej Parafii, przy pomocy parafialnego zespołu oraz sióstr i braci pielgrzymkowych, organizujemy czuwanie, na które zaproszeni są wszyscy chcący pogłębić swój kontakt z Bogiem.

Nasza Kruszwicka Grupa Promienista wyrusza na szlak co roku 28.07; na Jasną Górę wchodzimy 6.08.

Grupa AA „Sukces”

Na terenie naszej Parafii spotyka się także grupa Anonimowych Alkoholików. Mitingi odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w salce pod kościołem.