Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

14.10.2018

 1. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedziele, dziś po każdej Mszy świętej u członków wspólnoty KSM-u można nabywać ręcznie wykonane różańce. Ofiary zostaną przekazane na rekolekcje dla wspólnoty. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej nie tylko w miesiącu październiku, ale jak najczęściej, ponieważ kiedy bierzemy do ręki różaniec wtedy Matka Boża staje przy nas i prowadzi nas do Jezusa, otacza płaszczem swej opieki i chroni przed działaniem złego ducha. Każde wypowiedziane Zdrowaś Maryjo jest wezwaniem pomocy w trudnościach i pragnieniem oddania się Jezusowi poprzez Jego i naszą Matkę Maryję.
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie dla dorosłych o godz. 17.30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek po nabożeństwie różańcowym modlimy się do Patronki naszej Parafii.
 4. Również w poniedziałek w godzinach otwarcia biura będzie czynna biblioteka parafialna.
 5. We wtorek obchodzimy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a po nabożeństwie różańcowym modlimy się w intencji małżeństw.
 6. W środę nie będzie dyżuru spowiedniczego.  Po różańcu natomiast modlimy się nowenną do MBNP.
 7. W czwartek przypada święto św. Łukasza patrona służby zdrowia, z tej racji zapraszamy pracowników służby zdrowia na różaniec oraz Mszę św. z ich intencji.
 8. W piątek o godz. 15.30 Msza św. w int. Seniorów z okazji Gminnego Dnia Seniora. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Natomiast o godz. 17.15 odmawiamy Koronkę do BM.
 9. W przyszłą niedziele w Kościele przypada niedziela misyjna, w związku z tym podczas Mszy świętej o godzinie 12.15 odbędzie się loteria misyjna, a także przedstawienie słowno- muzyczne upamiętniające św. Jana Pawła II w wykonaniu klasy 8 naszej Szkoły Podstawowej.
 10. W biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe na Dzień Zaduszny oraz wymienianki roczne z zaznaczeniem godziny na którą mają być odczytane.
 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii, z których połowa przeznaczona zostanie na Fundację Nowego Tysiąclecia, która pomaga dzieciom i młodzieży w kształceniu się.
 12. Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego, a w nim artykuły:

– wspominający wybór Karola Wojtyły na papieża

– a także relacja z Konsekracji naszego Kościoła

 1. Polećmy Bożemu miłosierdziu…