Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej

16.06.2019

 1. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedziele  ofiary na cele inwestycyjne. Natomiast dzisiaj CARITAS do puszki zbiera ofiary na pomoc pogorzelcom.
 2. Zachęcamy do zabierania gazetek znajdujących się na ławce przy wyjściu z Kościoła w których znajdziemy ostatnie wydarzenia z życia naszej parafii i miasta.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.30, a od piątku po Mszy św. połączone z procesją Eucharystyczną
 4. W poniedziałek w godzinach biura czynna będzie również nasza parafialna biblioteka. A po nabożeństwie modlimy się do patronki naszej Parafii. Również w środę o godz. 16.00 próba dziewczynek i chłopców sypiących kwiaty i niosących poduszki z figurką podczas Uroczystości Bożego Ciała.
 5. We wtorek od 16.30 spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego, a po nabożeństwie czerwcowym modlimy się w intencji małżeństw.
 6. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Stąd zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy wraz z nauczycielami i rodzicami na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której podziękujemy Panu Bogu za cały ten rok szkolny. Dyżur spowiedniczy od 11-12.00. O godz. 17.00 odmawiamy różaniec w int. rodzin. A po nabożeństwie czerwcowym nowenna do MBNP.
 7. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00; 10.30; 18.00. O godz. 10.30 Msza św. w drzwiach Kościoła, następnie wyruszymy z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Tradycyjnie prosimy rodziny o przygotowanie 2 ołtarzy, panów radnych asystę przy kapłanie niosącym Najświętszy Sakrament, brać strażacką o niesienie baldachimu. Matki Różańcowe figurki MB i sztandaru a dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia feretronów. Niech wyrazem naszej wiary będzie przystrojenie okien naszych domów. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół Kościoła po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
  Z okazji Uroczystości Bożego Ciała skierowanie jest również zaproszenie na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się o godz. 19.00 w Muszli Koncertowej w Parku Solankowym w Inowrocławiu.
 8. W piątek o godz. 17.40 odmówimy koronkę do BM.
 9. Jak w ubiegłym roku przy wyjściu z Kościoła dostępne są koperty do których można składać intencje, które zostaną zaniesione przez naszych pielgrzymów na Jasną Górę.
 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Kościoła.
 11. W dzisiejszym numerze Przewodnika Katolickiego polecamy artykuły:
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Głuszak z ul. Rynek, śp. Teresę Małys z ul. Al. Dworcowa i śp. Józefa Bartczaka z ul. Kraszewskiego
 2. Polećmy Bożemu miłosierdziu…