• By: tereska

Młodzież w Bieszczadach

W dniach od 19 do 24 lipca 2021 roku Filip, Roksana, Kasia, Julia, Martyna, Jakub, Maja, Klaudia, Amelia, na co dzień członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii, wraz z nowym opiekunem, ks. Pawłem Balickim, przebywali na swoim wakacyjnym wyjeździe.

Głównym celem wyprawy były Bieszczady. Po drodze odwiedzili „Ojca Mateusza” i rynek w Sandomierzu, zamek Krzyżtopór i zaporę nad Soliną. Pomodlili się także przy figurze Chrystusa Króla w Małej, koło Rzeszowa. Zdobyli Tarnicę, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i województwa podkarpackiego, który ma 1346 metrów wysokości. Nocowali w domu rekolekcyjnym diecezji przemyskiej im. św. Jana Pawła II w Ustrzykach Górnych, gdzie mieli okazję poznać rówieśników z Warszawy i nie tylko.

Zapraszamy młodzież z naszej parafii i nie tylko na spotkania KSM-u, które odbywają się w każdy piątkowy wieczór. „Jeśli pragniesz poznać bliżej Pana Boga, doświadczyć wspólnoty i braterstwa, to nie wahaj się. Dołącz do nas, naprawdę warto!” – mówią zgodnie młodzi.