• By: tereska

Koniec wakacji – KSM dziękuje za Jastarnię!

Tegoroczne wakacje przyniosły młodzieży z kruszwickiego oddziału KSM-u (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) niezapomniane wrażenia. Dzięki ofiarności parafian naszego dekanatu, którzy zakupem ciasteczek i różańców mogli wesprzeć finansowo ten wyjazd, a także dzięki ofiarom od osób prywatnych, mogliśmy przez cały sierpniowy tydzień gościć w ośrodku duszpastersko-rekolekcyjnym księży werbistów w Jastarni.

Młodzież, która spodziewała się udanego wakacyjnego wyjazdu obfitującego w morskie kąpiele i długie godziny opalania, nie mogła przewidzieć, że otrzyma o wiele więcej – każdy z uczestników podkreślał w drodze powrotnej, że z tego pobytu najgłębiej w sercu utkwiło doświadczenie wspólnoty, szacunku, modlitwy, obecności Boga, oraz niczym niezasłużonej ludzkiej życzliwości.

Jako cały KSM, jeszcze raz, na czele z ks. Maciejem, asystentem kościelnym, oraz Oliwią, prezeską KSM-u, dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy. Dziękujemy tym, którzy nam kibicowali, modlili się za nas i wspierali dobrym słowem. Dziękujemy także ks. klerykowi Marcinowi, który wraz z ks. Maciejem podjął się roli opiekuna uczestników wyjazdu. Dziękujemy także sobie nawzajem – nasza postawa podczas pobytu w Jastarni udowodniła, że można od siebie wymagać i zarażać radością cały świat! 🙂

Bóg zapłać i szczęść Boże!

KSM